استقلال 1 – نفت 0؛ بازگشت امید به اردوی آبی‌ها
۱۳ام اسفند ۱۳۹۶ فوتبالی ورزشی

استقلال 1 – نفت 0؛ بازگشت امید به اردوی آبی‌ها

خوزستان اسپورت
هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر – استادیوم غدیر اهواز
شنبه ۱۲ اسفندماه ۹۶ – ساعت ۱۵:۳۰
استقلال خوزستان ۱ – نفت تهران ۰
گل: عادل کلاه‌کج (۶۱)
داور: رضا عادل
کمک داوران: علیرضا ایلدروم و محمدرسول ذورقی
اخطار: جونیور مارینی، حکیم نصاری (استقلال) – فرید محمدی‌زاده، امیرحسین فشنگچی (نفت)
تماشاگر: سیصد نفر

استقلال خوزستان: وحید شیخ ویسی، دانیال ماهینی، ابوالفضل علایی، عقیل کعبی، علیرضا دغاغله، میثم دورقی، حکیم نصاری، عادل کلاه‌کج (۷۶- یونس دلفی)، یعقوب کریمی (۵۶- فرید بهزادی کریمی)، اسماعیل شریفات و جونیور مارینی (۸۲- محمد شریفی)
سرمربی: عبدالله ویسی

نفت تهران: میلاد فراهانی، فرید محمدی‌زاده، محسن بنگر، علیرضا عزت کرامت، جهانبخش ذبیحی، پوریا امینی، امیرحسین یحیی‌زاده، حمید خدا بنده‌لو (۳۱- سینا خادم‌پور)، امیرحسین فشنگچی، رضا حبیب‌زاده (۷۲- عیسی آل‌کثیر) و امین منوچهری
سرمربی: هومن افاضلی

خلاصه بازی
دیدار تیم‌های استقلال خوزستان و نفت تهران با پیروزی یک بر صفر آبی‌پوشان خوزستانی به پایان رسید.

نیمه اول این مسابقه گرچه با احتیاط از سوی بازیکنان دو تیم دنبال می‌شد، اما استقلالی‌های خوزستان چندین بار در محوطه جریمه نفت تهران فرصت گلزنی داشتند. در دو صحنه مشکوک نیز برخوردهای دروازه‌بان و مدافع نفت تهران در دقایق ۵ و ۴۵ با حکیم نصاری هافبک استقلال از سوی داور میدان خطای پنالتی تشخیص داده نشد و یک کارت زرد هم نتیجه اعتراض نصاری به تصمیمات داور بود.

آبی‌پوشان جنوبی که نسبت به بازی مقابل پرسپولیس چند تغییر را در ترکیب اصلی شاهد بودند، در وقت نخست بازی فرصت‌هایی برای گشودن دروازه نفت تهران داشتند که از جمله آن‌ها می‌توان به ضربات دقایق ۴ و ۳۵ شریفات، ضربه دقیقه ۳۳ حکیم نصاری، موقعیت تک‌به‌تک جونیور مارینی در دقیقه ۴۱ و فرصت گلزنی دقیقه ۴۵ ابوالفضل علایی اشاره کرد. ضمن اینکه دو صحنه مشکوک به پنالتی هم در محوطه جریمه نفتی‌ها روی حکیم نصاری اتفاق افتاد که داور دستور به ادامه بازی داد.

شاگردان هومن افاضلی هم که اکثر اوقات نیمه اول را به دفاع کردن یا گردش توپ در نیمه زمین خودی مشغول بودند، چشم به ضدحملات و ضربات شروع مجدد داشتند تا از این راه‌ها به تیممیزبان ضربه وارد کنند. نفتی‌ها در دقیقه ۱۵ با ضربه ایستگاهی امین منوچهری خطرساز شدند که شیخ‌ویسی توپ را به کرنر فرستاد و در دقیقه ۳۳ هم ضربه منوچهری از کنار دروازه استقلال خوزستان به خارج رفت تا هیچ‌کدام از دو تیم در وقت نخست بازی به گل دست پیدا نکنند.

در نیمه دوم، استقلال خوزستان فشار حملاتش را بیشتر کرد و آبی‌پوشان با حضوری پرتعداد در منطقه دفاعی نفت تهران به دنبال گشودن قفل دروازه زردپوشان نفت بودند. استقلالی‌ها در دقیقه ۶۰ صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که شوت دیدنی میثم دورقی با واکنش مناسب میلاد فراهانی راهی کرنر شد و ارسال همین ضربه کرنر پایه‌گذار گل استقلال خوزستان با ضربه عادل کلاه‌کج شد.

بازیکنان نفت که نمی‌خواستند بازنده از میدان خارج شوند، در ۳۰ دقیقه پایانی مسابقه از لاک دفاعی بیرون آمدند و به دنبال جبران نتیجه بودند و یاران استقلال خوزستان نیز چشم به زدن گل دوم داشتند تا پیروزی در این بازی را قطعی کنند.

حملات یاران طرفین مسابقه در ادامه نیمه دوم با توجه به هوشیاری مدافعان دو تیم کمتر به خلق موقعیت‌های مسلم گلزنی می‌انجامید. نفتی‌ها که روی به توپ‌های بلند برای استفاده از قدرت سرزنی مهاجمان آورده بودند، در دقیقه ۸۶ با ضربه سر عیسی آل‌کثیر دروازه استقلال خوزستان را تهدید کردند که وحید شیخ‌ویسی با شیرجه‌ای تماشایی توپ را به آغوش کشید و در دقیقه ۴+۹۰ ضربه ایستگاهی آل‌کثیر از بالای دروازه آبی‌پوشان به خارج رفت تا این بازی در نهایت با یک گل به نفع شاگردان ویسی خاتمه پیدا کند.

استقلال خوزستان با کسب این پیروزی ۲۳ امتیازی شد تا به ماندن در لیگ برتر امیدوار شود.

شرح گل
۱-۰ (استقلال): کرنر ارسالی فرید بهزادی کریمی بازیکن تعویضی استقلال خوزستان در محوطه جریمه نفت تهران با ضربه سر عادل کلاه‌کج تکمیل شد تا قفل دروازه نفتی‌ها باز شود و استقلالی‌ها از حریف پیش بیفتند.

در حاشیه
* برگزاری مسابقه در روز اول هفته باعث کاهش استقبال تماشاگران از این مسابقه شد.
* بارندگی روزهای گذشته روی زمین چمن استادیوم غدیر تأثیر منفی گذاشته بود و بازی در زمین نامساعد به انجام رسید.
* حمید خدابنده‌لو بازیکن نفت تهران در جریان نیمه اول مسابقه آسیب دید و در دقیقه ۳۱ جای خود را به سینا خادم‌پور داد.
* بازیکنان و نیمکت نشینان استقلال خوزستان در نیمه اول به قضاوت رضا عادل اعتراض داشتند و اندک هواداران حاضر در ورزشگاه با سر دادن شعارهایی اعتراض خود را به داوری اعلام کردند.
* موسی کولیبالی به‌دلیل مسائل مالی در این بازی هم برای استقلال خوزستان به میدان نرفت. وحید نامداری و سعید زارع نیز به‌خاطر مصدومیت در بازی غایب بودند.
* در صحنه‌ای از نیمه اول بین فرید محمدی‌زاده از نفت تهران و جونیور مارینی از استقلال خوزستان برخوردی پیش آمد که داور به هر دو بازیکن کارت زرد نشان داد.
* عبدالله ویسی در آخرین لحظات نیمه اول به‌دلیل اعتراض به قضاوت نامتعادل داور میدان از روی نیمکت اخراج شد. علی‌اکبر یوسفی سرپرست تیم نفت نیز به‌دلیل توهین به اعضای تیم استقلال خوزستان توسط داور اخراج شد.
* تماشاگران حاضر در ورزشگاه غدیر اهواز در پایان مسابقه عبدالله ویسی و بازیکنان استقلال خوزستان را مورد تشویق قرار دادند.


مطالب پیشنهادی