تراکتورسازی 1 – فولاد 1؛ تقسیم امتیازات در یادگار
۱۷ام آذر ۱۳۹۶ فوتبالی ورزشی

تراکتورسازی 1 – فولاد 1؛ تقسیم امتیازات در یادگار

خوزستان اسپورت
هفته پانزدهم لیگ برتر – استادیوم یادگار تبریز
چهارشنبه ۱۵ آذرماه ۹۶ – ساعت: ۱۴
تراکتورسازی تبریز ۱ – فولاد خوزستان ۱
گل: محمدرضا مهدی‌زاده (۷۴) – صابر حردانی (۶۶)
داور: اشکان خورشیدی
کمک داوران: حسن یوسفی و محسن سلطانی
اخطار: علی طاهران (تراکتورسازی)
تماشاگر: سه هزار نفر

تراکتورسازی تبریز: فرزین گروسیان، محمد ایران‌پوریان، محمدرضا مهدی‌زاده، محمد مسلمی‌پور، محمد نادری، علی طاهران، محمد نوری، شهرام گودرزی (۷۱- مهدی شریفی)، محمد ابراهیمی، محمدرضا آزادی و فرزاد حاتمی (۷۹- امیر اسدزاده)
سرمربی: یحیی گل محمدی

فولاد خوزستان: حامد لک، پیمان شیرزادی، ایوب والی، عبدالله کرمی، عبدالله ناصری، سینا مریدی، احمد عبدالله‌زاده (۸۵- مجتبی نجاریان)، علی‌‌اصغر عاشوری، صابر حردانی (۸۳- حمید گلزاری)، رحیم زهیوی و فرشاد جانفزا (۸۸- هیثم هاشمی‌زاده)
سرمربی: سیروس پورموسوی

خلاصه بازی
تیم‌های تراکتورسازی تبریز و فولاد خوزستان در آخرین هفته نیم‌فصل اول به تساوی یک بر یک رسیدند.

تراکتورسازی بازی را تهاجمی آغاز کرد و در بیست دقیقه ابتدایی صاحب فرصت‌هایی برای گلزنی شد، اما از این فرصت‌ها بهره‌ای نبرد. پس از اینکه شوت ثانیه‌های ابتدایی فرزاد حاتمی توسط حامد لک دفع شد  و شوت دقیقه ۱۴ محمد نادری از کنار دروازه فولاد به بیرون رفت، تراکتورسازان در پانزدهمین دقیقه صاحب موقعیت عالی برای رسیدن به گل شدند که ابتدا حامد لک در حالت تک‌به‌تک ضربه محمدرضا آزادی را برگشت داد و توپ برگشتی هم در حالی که با ضربه فرزاد حاتمی از حامد لک عبور کرده بود، روی خط دروازه فولاد خوزستان توسط عبدالله کرمی برگشت داده شد.

با فروکش کردن حملات تراکتورسازی، بازیکنان فولاد خوزستان برای دقایقی صاحب توپ و میدان شدند و بازی را به نیمه زمین میزبان کشاندند. دو شوت از رحیم زهیوی در این دقایق به سوی دروازه تراکتورسازی نواخته شد که اولین ضربه به اوت رفت و ضربه دوم در دستان فرزین گروسیان قرار گرفت.

تبریزی‌ها در ۱۰ دقیقه پایانی نیمه اول باز هم به بازی هجومی روی آوردند و در دقیقه ۳۸ از روی یک ضربه شروع مجدد در آستانه گلزنی بودند که ضربه سر محمدرضا آزادی از روی ارسال محمد ابراهیمی در شرایطی که با خروج ناقص حامد لک همراه بود، به پایه تیر عمودی سمت چپ دروازه فولادی‌ها برخورد کرد و به بیرون رفت.

در نیمه دوم، تعادل در میانه میدان برقرار شده بود و دوتیم پایاپای هم به دنبال یافتن روزنه‌هایی برای نفوذ به خط دفاعی تیم مقابل بودند که در نهایت یاران سیاه‌پوش فولاد خوزستان بودند که در دقیقه ۶۶ با شلیک ناگهانی صابر حردانی صاحب یک گل زیبا شدند.

این گل باعث شد تا بازی در نیمه دوم گرم‌تر شود، تراکتوری‌ها برای زدن گل تساوی پیش کشیدند و فولادی‌ها نیز روی ضدحملات به‌دنبال موقعیت مناسب برای فتح مجدد دروازه میزبان بودند. تراکتورسازی که با اضافه کردن مهدی شریفی به خط حمله، برای فرار از شکست خانگی تلاش می‌کرد، هشت دقیقه بعد از گل فولاد خوزستان بازی را از روی ضربه‌ای شروع مجدد به تساوی کشاند تا در دقیقه ۷۴ با گلزنی محمدرضا مهدی‌زاده کار به تساوی یک بر یک کشیده شود.

تلاش بازیکنان فولاد خوزستان و تراکتورسازی در دقایق باقی مانده از این دیدار ثمری نداشت و با نتیجه تساوی یک بر یک امتیازات بین طرفین تقسیمشد تا فولادی‌ها ۲۷ امتیازی و تراکتوری‌ها ۱۷ امتیازی شوند.

شرح گل‌ها
۰-۱ (فولاد): حرکت در عرض صابر حردانی مهاجم فولاد خوزستان در پشت محوطه جریمه تراکتورسازی و شلیک تماشایی این بازیکن بالاتر از دستان فرزین گروسیان به تور دروازه میزبان بوسه زد تا یک گل دیدنی برای فولادی‌ها ثبت شود.

۱-۱ (تراکتورسازی): در پی ارسال محمد ابراهیمی از روی یک ضربه شروع مجدد، محمدرضا مهدی‌زاده مدافع پیش‌تاخته تراکتورسازی که جلوتر از عبدالله کرمی جاگیری کرده بود، توپ را با سینه کنترل کرد و شوت محکم وی گل تساوی تراکتورسازان را رقم زد.

در حاشیه
* تغییر زمان مسابقه باعث شد گروهی از تماشاگران دیر به ورزشگاه برسند و دقایق ابتدایی بازی را از دست بدهند.
* سید فاخر تهامی و عارف آقاسی ۲ بازیکن خوزستانی تیم تراکتورسازی به‌دلیل مصدومیت در بازی مقابل فولاد خوزستان غایب بودند.
* فرزاد حاتمی از تراکتورسازی سابقه بازی در فولاد خوزستان را داشت و از بین بازیکنان فولاد نیز حامد لک و احمد عبدالله‌زاده سابقه بازی در تراکتورسازی را داشتند.
* مهدی شریفی که با اتمام دوران خدمت سربازی باید به سپاهان بازگردد، پیش از شروع مسابقه امروز طی مراسمی از سوی باشگاه تراکتورسازی تجلیل شده و با هواداران این تیم خداحافظی کرد.
* یحیی گل‌محمدی در اواخر نیمه اول اعتراض تندی به اشکان خورشیدی داور بازی داشت و داور نیز با متوقف کردن جریان مسابقه به سمت گل‌محمدی رفت و به وی تذکر داد.
* نیمه دوم مسابقه به‌دلیل تأخیر حامد لک در ورود به میدان، با چند دقیقه تأخیر آغاز شد.
* هواداران تراکتورسازی بعد از گل صابر حردانی با سر دادن شعار «عیبی یوخ» در صدد روحیه دادن به بازیکنان تیم خودشان بودند.
* علی طاهران از تراکتورسازی تنها بازیکن اخطاری این مسابقه بود که در آخرین لحظات بازی به‌دلیل اعتراض به داوری کارت زرد گرفت.


مطالب پیشنهادی